Lõpuks ometi

12506729 943304102429279 1070565840 n    2

Lõpuks ometi saab ka suusatamisest rääkida. Talve algus oli väga soe, vihmane, lausa jaanipäevalik . Kui aga külm juba tuli, siis ikka korralikult. See muidugi ei seganud meiesuguste suusahuntide treenimist.

Tänu Mammastes olevale lumetootmise süsteemile on meil kõigil see tore võimalus suusatada. Vaatamata käredale pakasele toimusid ka esimesed võistlused.

9.jaan. Eesti Noorte Meistrivõistlused 16 ja 18 vanusegruppidele. Kavas oli klassikalises tehnikas sprindi distants.

Finaalsõitudes sõitsid Karoli Villako(N16) , Johanna Treier(N18) ja Marimal Tilk(N18). Poolfinaali pääses Henri Loosaar(M18). Peale vägagi emotsionaalseid sõite selgus, et N16 vanusegrupis õnnestus Karolil võita II koht. Johanna , Marimal võitlesid ka iga hinna eest. Johanna jäi väga napilt III ja Marimal jäi finaali viimaseks 6. Henri, võisteldes endast aasta vanematega, sõitis väga südikalt välja 9.koha.

Kohe järgmisel päeval toimus Valgehobusemäel ETV-Swedbank sarja I etapp. Kõiki kohalejõudnuid ehmatas kõigepealt -24 kraadine pakane. Korraldaja aga otsustas siiski võistluse ära teha. Mõne kraadi võrra ehk ka läks soojemaks, aga pakane oli ikka tõesti väga käre.

Võistlust alustasid kõige pisemad tüdrukud N11 . Meie Eliisa Villako(2007) oli väga pisike, vapper, tubli ja saavutas 30.koha. Sama vanusegrupi poistest võistlesid meilt Henri Madismäe(12.), Oliver Lätt(18.) ja Madis Veski(24.) Ka nemad andsid endast kõik vaatamata kangele külmale, tublid poisid! N14 sõitis meilt Evelin Arulepp, sai 21.koha. M18 Henri Loosaaar 13. Igas järmises sõidus oli lootus pjedestaalikohtadele. Kõigepealt M13- Kaarel Tilk, eelmise aasta sarja kokkuvõttes 4. Võttiski, mis võtta andis, tugev 4. koht. ( Selle vanusegrupi kohta öeldakse naljatlemisi võistlevad isad-pojad, Kaarel veel peajagu konkurentidest lühem, täidab poja rolli). N16 tormas meilt rajale Karoli Villako, seekord tuli leppida 5.kohaga. Rebimine kõrgematele kohtadele oli väga tihe, kaotus II kohale 7 sekundit. Medal ikkagi tuli. Kuna selles sarjas on osalejate arv suur, siis antakse medaleid viiele vanusegrupi paremale. Nüüd olid valmis startima N18, meie Johanna Treier ja Marimal Tilk samuti. Seekord sai 5.koha medali Marimal, Johanna 8. Ja viimasena asus väga külmaga võistlustulle N20 Anette Kasemets. Ka Anette on selles vanusegrupis esimest aastat ja noorema sünniaastaga kui päris mitmed konkurendid. Anettelt tubli 4.koht.

Suusahooaeg on saanud avapaugu ja mitte pisikese. Kõik suusatajad olid väga tublid, oleme avatud uutele pakkumistele kõikidel järgmistel võistlustel J